Programmering Yle tv2
imorgon

Dag 23/03/2019

06:50-Pikku Kakkonen
06:51-Nimipäiväonnittelu
06:52-Hermanni Hiiri
07:23-Lasten Suomi: Lapset!
07:24-Arvaa kuinka paljon sinua rakastan
07:35-Tilkkupeiton tarinoita
07:39-Oktonautit
08:00-Pikku Kakkonen
08:01-Tete ja Mama
08:08-Pikku Kakkonen: Seikkailukone
08:33-Petteri Kaniini
08:45-Retki-Roope
08:57-Nimipäiväonnittelu
08:59-Pikku Kakkonen
09:00-Galaxi
09:00-Tänään Galaxissa
09:01-Otso ja sopulit
09:08-Viidakkojytä
09:13-Karvinen
09:25-Galaxin Pallo
10:00-Yliopistollinen eläinsairaala
10:30-Urheilustudio
10:55-Mäkihypyn maailmancup
12:45-Urheilustudio
13:00-Taitoluistelun MM
14:50-Urheilustudio
15:10-Hiihdon maailmancup
15:55-Ampumahiihdon maailmancup
16:40-Urheilustudio
16:55-Hiihdon maailmancup
17:45-Urheilustudio
18:10-Ampumahiihdon maailmancup
18:55-Taitoluistelun MM
20:30-Sohvaperunat
21:20-Rudderless (7)
23:01-Villi kortti
23:50-Toisen kanssa
06:50-Pikku Kakkonen
06:51-Nimipäiväonnittelu
06:52-Hermanni Hiiri
07:23-Lasten Suomi: Lapset!
07:24-Arvaa kuinka paljon sinua rakastan
07:35-Tilkkupeiton tarinoita
07:39-Oktonautit
08:00-Pikku Kakkonen
08:01-Tete ja Mama
08:08-Pikku Kakkonen: Seikkailukone
08:33-Petteri Kaniini
08:45-Retki-Roope
08:57-Nimipäiväonnittelu
08:59-Pikku Kakkonen
09:00-Galaxi
09:00-Tänään Galaxissa
09:01-Otso ja sopulit
09:08-Viidakkojytä
09:13-Karvinen
09:25-Galaxin Pallo
10:00-Yliopistollinen eläinsairaala
10:30-Urheilustudio
10:55-Mäkihypyn maailmancup
12:45-Urheilustudio
13:00-Taitoluistelun MM
14:50-Urheilustudio
15:10-Hiihdon maailmancup
15:55-Ampumahiihdon maailmancup
16:40-Urheilustudio
16:55-Hiihdon maailmancup
17:45-Urheilustudio
18:10-Ampumahiihdon maailmancup
18:55-Taitoluistelun MM
20:30-Sohvaperunat
21:20-Rudderless (7)
23:01-Villi kortti
23:50-Toisen kanssa

Upptäcka programmen av imorgon på Yle tv2,

alla informationen om programmen on air under hela dagen: filmer, TV-serier, reality TV, sport och mycket mer.
Missa inte det bästa av palimpsest av den första och andra kvällen!

nästa kanal
Al jazeera