Programmering Svt
imorgon

Dag 18/01/2019

Barnkanalen - programmen av imorgon
Barnkanalen
05:30-Klassen
06:00-Twirlywoos
06:10-Timmy lamm
06:20-Långhalsen Lo
06:30-Pocoyo
06:35-Skåpbilen Olle
06:40-Gaspard och Lisa
06:50-Ankes värld
06:55-Miffys stora små äventyr
07:00-Stella och Sam
07:15-Octonauterna
07:30-Morgonshowen
07:31-Misse-kisse
07:35-Mästerflygarna
07:50-Pyjamashjältarna
08:05-Fåret Shaun
08:15-Lille Roy
08:30-Min riddare och jag
08:45-Tilde
08:55-Big block sing song
09:00-Ett fall för KLURO
09:10-Robin Hoods rabalder och rackartyg
09:25-Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
09:45-Äventyrskatten
10:00-Katie Morag
10:15-Octonauterna
10:25-Kate och Mim-Mim
10:35-Robyn och rymdpatrullen
10:50-Regnbågsstadens hjälte
11:00-Franklin och hans vänner
11:10-Wisska
11:20-Daniel Tigers kvarter
11:35-Pippi Långstrump
12:00-Riddare Micke
12:15-Jamillah och Aladdin
12:25-Träd Fu Tom
12:45-Masha och björnen
12:55-Simon
13:00-Läsa med - somaliska
13:05-Pinos dagbok - tigrinja
13:08-Bästa bokstaven - fillers
13:10-Dimitri
13:15-Full fart i Verksta
13:30-Drakens hotell - teckenspråkstolkat
13:40-Pappa på förskolan - teckenspråkstolkat
13:45-Tvillingarna Bob - teckenspråkstolkat
13:50-Bing
13:55-P King Älling
14:10-Safirdrakens krafter
14:20-Nyfikna Nellie
14:30-Gumballs fantastiska värld
14:45-Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
15:10-En rolig historia
15:25-Lilla Aktuellt skola
15:45-Lilla Aktuellt teckenspråk
16:00-Familjen Valentin
16:25-M.I. High
16:55-Fångad
17:20-På vingliga vingar
17:40-Pyjamasklubben
18:05-Superkrypen
18:20-Lille Roy
18:35-Katten i hatten vet allt om ditten och datten
18:45-Pirata & Piloto
19:00-Bolibompa
19:10-Simon
19:15-Henry råkar på..
19:20-Pappa på förskolan
19:30-Kiwi och Strit
19:35-Pettson & Findus
19:50-Cirkus Imago
20:00-Fixa bröllopet
20:30-Wild Kids
Gå till sidan Barnkanalen
Svt 1 - programmen av imorgon
Svt 1
05:45-Sverige idag
06:15-Go'kväll
07:00-Morgonstudion
11:25-Alpint: Världscupen
12:55-Alpint: Världscupen
14:10-Inför Idrottsgalan
14:20-Husdrömmar
15:20-Skidskytte: Världscupen
17:00-Alpint: Världscupen
17:50-Ett hundliv: Himlen är full av hundar
18:00-Sverige!
18:30-Sverige idag
19:00-Rapport
19:15-Kulturnyheterna
19:28-Sportnytt
19:33-Lokala nyheter
19:45-Go'kväll
20:30-Rapport
20:55-Lokala nyheter
21:00-På spåret
22:00-Skavlan
23:00-Scott & Bailey
23:45-Sjukt oklar
00:00-Sjukt oklar
00:15-Rapport
00:20-Gustav III:s äktenskap
01:50-Patty Hearst: Miljardären som blev terrorist
02:30-Veckans brott
Gå till sidan Svt 1
Svt 2 - programmen av imorgon
Svt 2
03:35-Hitlers olympiska mästare
09:25-Drömyrke: veterinär
09:58-Forum
13:00-Rapport
13:03-Forum
17:00-Rapport
17:05-Forum
17:15-Kulturveckan
18:15-Nyheter på lätt svenska
18:20-Nyhetstecken
18:30-Oddasat
18:45-Uutiset
19:00-Vinterdrömmen
19:30-The Island
20:20-Svenska hemligheter: Fängelset
20:30-Förväxlingen
21:00-I trollkarlens hatt
22:00-Aktuellt
22:18-Kulturnyheterna
22:23-Väder
22:25-Lokala nyheter
22:30-Sportnytt
22:45-Den enfaldige mördaren
00:30-The Interceptor
01:25-Ketanes/Tillsammans
01:55-Min squad XL - meänkieli
02:45-Sportnytt
03:00-Nyhetstecken
Gå till sidan Svt 2
Svt24 - programmen av imorgon
Svt24
03:45-Sändningsuppehåll
11:45-Sändningsuppehåll
19:45-Sändningsuppehåll
21:00-På spåret - syntolkat
22:00-Rederiet- syntolkat
22:45-Så ska det låta
23:45-Från jukebox till surfplatta ? musikens milstolpar
00:30-Dagny - om jag sätter mig ner nu dör jag
01:30-Uppdrag granskning
02:30-Hundra procent bonde
03:15-Rederiet - syntolkat
04:00-Sändningsuppehåll
Gå till sidan Svt24

Upptäcka programmen av imorgon på Svt,

alla informationen om programmen on air under hela dagen: filmer, TV-serier, reality TV, sport och mycket mer.
Missa inte det bästa av palimpsest av den första och andra kvällen!