Programmering Disney
imorgon

Dag 25/06/2019

Disney channel - programmen av imorgon
Disney channel
03:55-Onnea matkaan, Charlie!
04:15-Penny On M.A.R.S
04:40-The Gronks
05:00-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
05:20-Kid Vs. Kat
05:35-Danny Cunningham – Koulun Ninja
06:00-Art Attack
06:25-Henry Hugglemonster
06:35-PJ Masks
07:00-Finias ja Ferb
07:15-Milo Murphyn laki
07:30-Big City Greens
07:50-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
08:15-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
08:40-Dalmatialaiskatu 101
08:55-Miraculous Secrets
09:00-Milo Murphy's Law - Missing Milo
09:55-Miraculous Secrets
10:00-Kaiken keskellä
10:31-Kaiken keskellä
11:00-Bunk'd
11:31-Bunk'd
12:00-Jessie
12:25-Jessie
12:50-Lab Rats
13:15-Raven's Home
13:40-K.C.Salainen agentti
14:05-K.C.Salainen agentti
14:30-Dalmatialaiskatu 101
14:45-Space Chickens In Space
15:00-Big Hero 6 – TV-sarja
15:31-Big City Greens
15:45-Milo Murphy's Law
16:00-Ducktales
16:29-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
17:00-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
17:31-Kaiken keskellä
18:00-Bunk'd
18:31-Bizaardvark
19:00-K.C.Salainen agentti
19:31-Raven's Home
20:00-Backstage
20:31-A.N.T. - Aikaistetut nuoret taiturit
21:31-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
22:00-Star Wars Freemaker Adventures
22:31-Marvel's Avengers: Black Panther's Quest
23:00-Counterfeit Cat
23:20-Dog With a Blog
23:45-Jessie
00:10-Austin & Ally
00:35-Binny and the ghost
00:55-The Lodge
01:20-Alex and Co
01:40-Evermoor Chronicles
02:05-Violetta
02:50-Violetta
03:35-Dude, That's My Ghost
03:55-Onnea matkaan, Charlie!
04:15-Penny On M.A.R.S
04:40-The Gronks
Gå till sidan Disney channel
Disney junior - programmen av imorgon
Disney junior
07:00-Disney Muppet Babies
07:15-PJ Masks
07:30-PJ Masks
08:00-Vampirina
08:30-Fancy Nancy Clancy
09:00-PJ Masks
09:30-Mikki Hiiren kerhotalo
10:00-Tohtori Pehmola
10:20-Tohtori Pehmola
10:35-Tohtori Pehmola
10:50-Toy Story-pätkis: Partysaurus Rex
11:00-PJ Masks
11:20-PJ Masks
11:40-PJ Masks
12:00-Mickey And The Roadster Racers
12:20-Mickey And The Roadster Racers
12:40-Mickey And The Roadster Racers
13:00-Fancy Nancy Clancy
13:20-Fancy Nancy Clancy
13:40-Fancy Nancy Clancy
14:00-Vampirina
14:20-Vampirina
14:40-Vampirina
15:00-Gigantosaurus
15:20-Gigantosaurus
15:40-Gigantosaurus
16:00-Leijonakaarti
16:30-Leijonakaarti
17:00-Gigantosaurus
17:25-Disney Junior Music Nursery Rhymes
17:30-Mikki ja ralliryhmä
18:00-Fancy Nancy Clancy
18:30-Vampirina
19:00-PJ Masks
19:30-Puppy Dog Pals
20:00-Leijonakaarti
Gå till sidan Disney junior
Disney xd - programmen av imorgon
Disney xd
09:00-Marvel's Spider-Man
09:25-Space Chickens In Space
09:35-Right Now Kapow
10:00-Finias ja Ferb
10:25-Finias ja Ferb
10:35-Finias ja Ferb
11:00-Lab Rats Sink or Swim
11:50-Milo Murphyn laki
12:15-Milo Murphyn laki
12:40-Big City Greens
13:00-Big City Greens
13:25-Kick Buttowski Lähiön Hurjapää
13:50-Finias ja Ferb
14:00-Gravity Falls
14:25-Gravity Falls
14:50-Milo Murphy's Law
15:05-Space Chickens In Space
15:30-Ducktales
15:55-Big Hero 6 – TV-sarja
16:20-Lab Rats
16:45-Lab Rats
17:10-Finias ja Ferb
17:35-Right Now Kapow
18:00-Marvel's Avengers: Black Panther's Quest
18:25-Mikke Hiiri
18:30-Space Chickens In Space
18:55-Big City Greens
19:20-Big Hero 6 – TV-sarja
19:45-Star vs. pahuuden voimat
20:00-NY: Milo Murphyn laki
20:15-Milo Murphyn laki
20:31-Ducktales
20:55-Finias ja Ferb
21:15-Finias ja Ferb
21:29-Mech-X4
22:00-Finias ja Ferb
22:25-Finias ja Ferb
22:50-K.C.Salainen agentti
23:15-Lab Rats
23:40-Lab Rats
00:05-Kick Buttowski Lähiön Hurjapää
00:30-Big City Greens
00:55-Mikke Hiiri
Gå till sidan Disney xd

Upptäcka programmen av imorgon på Disney,

alla informationen om programmen on air under hela dagen: filmer, TV-serier, reality TV, sport och mycket mer.
Missa inte det bästa av palimpsest av den första och andra kvällen!