Programmering Disney
imorgon

Dag 23/03/2019

Disney channel - programmen av imorgon
Disney channel
03:55-Onnea matkaan, Charlie!
04:15-Counterfeit Cat
04:40-The Gronks
05:00-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
05:20-Kid Vs. Kat
05:35-Danny Cunningham – Koulun Ninja
06:00-Art Attack
06:25-Henry Hugglemonster
06:35-PJ Masks
07:00-Avalorin Elena
07:25-Dalmatialaiskatu 101
07:40-K.C.Salainen agentti
08:05-Stuck In The Middle
08:30-Bunk'd
08:55-Dalmatialaiskatu 101 LYHYTELOKUVA
09:00-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
09:25-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
09:50-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
10:15-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
10:40-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
11:05-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
11:30-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
11:55-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
12:20-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
12:45-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
13:10-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
13:35-Dalmatialaiskatu 101
13:45-Kaiken keskellä
14:10-K.C.Salainen agentti
14:35-Bunkd
15:00-Kaiken keskellä
15:25-K.C.Salainen agentti
15:45-Bizaardvark
16:10-Bunk'd
16:35-K.C.Salainen agentti
17:00-Jessie
17:20-A.N.T. - Aikaistetut nuoret taiturit
17:45-Lab Rats: Eliittijoukko
18:10-Mech-X4
18:35-K.C.Salainen agentti
19:00-Stuck In The Middle
19:25-Stuck In The Middle
19:45-Raven's Home
20:10-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
20:35-Ducktales
21:00-Dalmatialaiskatu 101
21:25-Finias ja Ferb
21:50-Star Wars Freemaker Adventures
22:10-Gravity Falls
22:35-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
23:00-Kid Vs. Kat
23:20-Dog With a Blog
23:45-Jessie
00:10-Austin & Ally
00:35-Binny and the ghost
00:55-The Lodge
01:20-Alex and Co
01:40-Evermoor Chronicles
02:05-Violetta
02:50-Violetta
03:35-Dude, That's My Ghost
03:55-Onnea matkaan, Charlie!
04:15-Counterfeit Cat
04:40-The Gronks
Gå till sidan Disney channel
Disney junior - programmen av imorgon
Disney junior
07:00-Mikki Hiiren kerhotalo
07:30-Claude
07:45-Claude
08:00-Disney Muppet Babies
08:30-PJ Masks
08:45-PJ Masks
09:00-Sofia ensimmäinen: Salaperäiset saaret
09:25-Puppy Dog Pals
09:45-Puppy Dog Pals
10:00-PJ Masks
10:30-Mikki Hiiren kerhotalo
11:00-Leijonakaarti: Scarin paluu
12:00-PJ Masks
12:20-PJ Masks
12:40-PJ Masks
12:55-PJ Masks
13:15-PJ Masks
13:35-PJ Masks
13:50-PJ Masks
14:10-PJ Masks
14:30-PJ Masks
14:45-PJ Masks
15:05-PJ Masks
15:25-PJ Masks
15:40-PJ Masks
16:00-Mikki ja ralliryhmä
16:30-Fancy Nancy Clancy
17:00-Avalorin Elena
17:30-Sofia ensimmäinen: Salaperäiset saaret
18:05-Leijonakaarti
18:30-Leijonakaarti karjuu jälleen
19:30-Mikki ja ralliryhmä
20:00-Mickey And The Roadster Racers
Gå till sidan Disney junior
Disney xd - programmen av imorgon
Disney xd
08:00-Finias ja Ferb
08:29-Finias ja Ferb
09:00-Gravity Falls
09:29-Gravity Falls
10:00-NY: Star Wars Resistance
10:29-NY: Big Hero 6 – TV-sarja
11:00-Marvel's Avengers: Black Panther's Quest
11:29-Ducktales
12:00-Star vs. pahuuden voimat
12:29-Star vs. pahuuden voimat
13:00-Finias ja Ferb
13:29-Finias ja Ferb
14:00-K.C.Salainen agentti
14:29-Gravity Falls
15:00-Gravity Falls
15:29-Gamer's Guide To Pretty Much Everything
16:00-Gamer's Guide To Pretty Much Everything
16:29-Big City Greens
17:00-Lab Rats
17:29-Lab Rats
18:00-Big Hero 6 – TV-sarja
18:29-Star Wars Resistance
19:00-Marvel's Avengers: Black Panther's Quest
19:29-Ducktales
20:00-K.C.Salainen agentti
20:29-K.C.Salainen agentti
21:00-Mech-X4
21:29-Gamer's Guide To Pretty Much Everything
22:00-Big City Greens
22:29-Gravity Falls
23:00-Gravity Falls
23:29-Star Wars Resistance
Gå till sidan Disney xd

Upptäcka programmen av imorgon på Disney,

alla informationen om programmen on air under hela dagen: filmer, TV-serier, reality TV, sport och mycket mer.
Missa inte det bästa av palimpsest av den första och andra kvällen!