Tv-program idag

Dag 17/12/2018

Idag

Ikväll

Imorgon

Svt 1

03:45-I rovdjurens spår
04:45-I Amundsens fotspår
06:00-Sverige!
06:30-Landet runt
07:00-Morgonstudion
08:15-Julkalendern: Storm på Lugna gatan
08:30-Rapport
08:38-Morgonstudion
10:10-Rederiet
10:55-Julkalendern: Storm på Lugna gatan - teckenspråkstolkat
11:10-Landet runt
11:40-Sverige!
12:10-Svenska tv-historier: Fräcka fredag
12:40-Anslagstavlan
12:45-Sportspegeln
13:15-I rovdjurens spår
14:15-Andra åket
14:45-Alla hästar hemma
15:15-Ture Sventon - privatdetektiv
16:55-Kari-Anne - julspecial
17:45-Hemma igen
18:30-Sverige idag
19:00-Rapport
19:13-Kulturnyheterna
19:25-Sportnytt
19:30-Lokala nyheter
19:45-Julkalendern: Storm på Lugna gatan
20:00-Fråga doktorn
20:30-Rapport
20:55-Lokala nyheter
21:00-Drottning Silvia 75 år
22:00-Den allvarsamma leken
23:50-Rapport
23:55-Efterskalv
01:35-Kari-Anne - julspecial
02:25-Livet på Dramaten
02:55-Hemma igen
03:40-År 1 miljon - berättelsen om din framtid
04:10-Rederiet

Svt 2

03:30-Min squad XL - finska
08:40-Sverige idag på romani chib/arli
08:50-Sverige idag på romani chib/lovari
09:00-¡Habla ya!
09:10-Gordon & Penny
09:13-Gordon & Penny
09:16-Gordon & Penny
09:20-El internado
10:00-Forum
13:00-Rapport
13:03-Forum
17:00-Rapport
17:05-Forum
17:15-Gudstjänst
18:00-Jul hos Claus
18:10-Åtta årstider
18:15-Nyheter på lätt svenska
18:20-Nyhetstecken
18:30-Oddasat
18:45-Uutiset
19:00-Sågverket som blev konsthall
19:10-Alpint: Världscupen
21:00-Vetenskapens värld
22:00-Aktuellt
22:39-Kulturnyheterna
22:46-Lokala nyheter
22:55-Nyhetssammanfattning
23:00-Sportnytt
23:15-Slummens kör
00:15-Agenda
01:00-Min sanning
02:00-Vloggarna
02:45-Sportnytt
03:00-Nyhetstecken

Tv3

03:45-Kids Do the Craziest Things
04:10-Kids Do the Craziest Things
04:35-Alla älskar Raymond
05:00-Alla älskar Raymond
05:20-Kevin Can Wait
05:45-Kevin Can Wait
06:10-Lyxfällan
07:00-Nanny
07:30-Nanny
08:00-Aftonbladet Morgon
10:00-Santa's Little Helper
11:50-Lyxfällan
12:50-Svenska Hollywoodfruar
13:55-Project Runway
14:55-Project Runway
15:55-Lailaland
16:25-Lailaland
16:55-Svenska Hollywoodfruar
18:00-Lyxfällan
19:00-Real Housewives of Beverly Hills
20:00-Masterchef USA
21:00-Svenska Hjältar-galan 2018
23:00-Celebrity Undercover
00:00-NCIS: Los Angeles
01:00-How I Met Your Mother
01:30-How I Met Your Mother
02:00-Jims värld
02:30-Jims värld
03:00-NCIS: New Orleans
03:45-NCIS: Los Angeles
04:30-How I Met Your Mother
04:55-How I Met Your Mother

Tv4

02:10-One chance
04:15-En Askungesaga
06:15-Vad blir det för mat
06:45-Nyhetsmorgon
11:00-Malou efter tio
13:00-Hem till gården
13:30-Hem till gården
14:00-Doktorn kan komma
15:00-En plats i solen: Borta eller hemma bäst?
15:55-Hela Danmark bakar
16:55-Veterinärerna
17:55-Jul med Ernst
18:55-Fixer upper
19:50-Keno
20:00-TV4Nyheterna
20:15-Sporten
20:20-TV4Vädret
20:30-Halv åtta hos mig
21:00-Mandelmanns jul
22:00-Kalla fakta
23:00-TV4Nyheterna
23:30-Ekonominyheterna
23:40-Sporten
23:55-TV4Vädret
00:00-CSI
01:00-Law & order: Special victims unit
01:55-Svenska fall för FBI
02:55-Hawaii five-0
03:50-Fixer upper
04:50-Hela Danmark bakar

Kanal5

03:40-Södertäljepolisen
04:25-Världens tuffaste jobb med Adam Alsing
05:10-Sofias änglar
05:55-Wahlgrens värld - teckenspråkstolkat
06:35-Extreme Couponing
07:00-Extreme Couponing
07:25-Ullared
08:10-Railroad Alaska
09:00-Tunnelbanan
10:00-Trafikpoliserna Köpenhamn
11:00-Cake Boss: Next Great Baker
12:00-Grey's Anatomy
13:00-Sofias änglar
14:00-Andarnas makt Norge
15:00-Ullared
16:00-The Big Bang Theory
16:30-The Big Bang Theory
17:00-Sofias änglar
18:00-Tunnelbanan
19:00-Ullared
20:00-The Big Bang Theory
20:30-The Big Bang Theory
21:00-Sofias änglar
22:00-How To Be Single
00:15-The Big Bang Theory
00:45-The Big Bang Theory
01:15-CSI Miami
02:15-Sofias änglar
03:15-Tunnelbanan
04:00-Ullared
04:45-CSI Miami

Tv6

03:35-Superstore
04:00-99 nya saker med Erik & Mackan
04:50-Battle Creek
05:35-Community
05:55-Frasier
06:20-Frasier
07:00-Man With a Plan
07:25-Community
07:45-Stargate SG-1
08:35-Våra värsta år
09:00-Våra värsta år
09:30-Man With a Plan
10:00-The King of Queens
10:30-Brooklyn Nine-Nine
11:00-Scrubs
11:30-Scrubs
12:00-Seinfeld
12:30-Seinfeld
13:00-Stargate SG-1
14:00-The King of Queens
14:30-How I Met Your Mother
15:00-How I Met Your Mother
15:30-2 1/2 män
16:00-Tattoo Fixers
17:00-NCIS: Los Angeles
18:00-Seinfeld
18:30-Seinfeld
19:00-How I Met Your Mother
19:30-How I Met Your Mother
20:00-Simpsons
20:30-Simpsons
21:00-Ink Master
22:00-Die Hard
00:40-Simpsons
01:10-Simpsons
01:40-Family Guy
02:10-Family Guy
02:40-American Dad
03:10-American Dad
03:35-Scrubs
04:00-Scrubs
04:20-2 1/2 män
04:45-Brooklyn Nine-Nine

Fox

03:40-Bones (12)
06:00-Sky News
06:30-FOX Kids: Teletapit (S)
06:55-FOX Kids: Bing (S)
07:10-FOX Kids: Pyjamasankarit (7)
07:35-FOX Kids: Superlentokoneet
08:00-FOX Kids: My Little Pony (S)
08:20-FOX Kids: Smurffit
08:45-FOX Kids: Dinosaur King (7)
09:10-FOX Kids: ZhuZhut (S)
09:30-Lystikkäät eläinveikkoset (S)
09:55-Simpsonit (7)
10:20-Simpsonit (7)
10:45-Simpsonit
11:10-Family Guy (12)
11:35-Family Guy (12)
12:00-Huutokaupan metsästäjät
12:30-Varastojen metsästäjät
13:00-Tehtävä Lapissa
14:00-Pelastajat Lappi (7)
14:30-Australian rajalla
15:00-Australian rajalla
15:30-Varastojen metsästäjät
16:00-Huutokaupan metsästäjät
16:30-Simpsonit (12)
17:00-Simpsonit (7)
17:30-Family Guy (12)
18:00-Family Guy (12)
18:30-Simpsonit
19:00-Simpsonit
19:30-Simpsonit
20:00-Moderni perhe (S)
20:30-Moderni perhe (S)
21:00-The X-Files - Salaiset kansiot (12)
22:00-The X-Files - Salaiset kansiot (12)
23:00-Simpsonit (12)
23:30-Simpsonit (7)
00:00-Family Guy (12)
00:25-The Gifted
01:15-Numb3rs (12)
02:05-9-1-1
02:55-Good Behavior (12)
03:45-Good Behavior (12)
04:35-Sky News

Travel channel

03:00-Dinosaurs: mysteries at the museum
04:00-Barnwood builders
05:00-Shed and buried
05:30-Shed and buried
06:00-World's greatest motorcycle rides
07:00-House hunters international
07:30-House hunters international
08:00-House hunters international
08:30-Going rv
09:00-Pool kings
09:30-Pool kings
10:00-Hotel impossible
11:00-Texas flip and move
12:00-House hunters international
12:30-House hunters international
13:00-House hunters international
13:30-Going rv
14:00-Going rv
14:30-Tough boats
15:30-Bizarre foods with andrew zimmern
16:30-Mysteries at the museum
17:30-Man v food with casey webb
18:00-Bizarre foods america
19:00-House hunters international
19:30-House hunters international
20:00-House hunters international
20:30-House hunters international
21:00-World's greatest motorcycle rides
22:00-Shed and buried: best bits
22:30-Shed and buried: best bits
23:00-Pompeii: mysteries at the museum
00:00-Bizarre foods america
01:00-Mysteries at the museum
02:00-World's greatest motorcycle rides
03:00-Shed and buried: best bits
03:30-Shed and buried
04:00-Pompeii: mysteries at the museum

Animal planet

03:25-Wild Africa: Rivers Of Life
04:15-Deadliest Snakes of South Africa
05:02-Animal Cops Phoenix
06:49-Animal Cops Phoenix
07:36-Vet on the Loose
08:00-Vet on the Loose
08:25-Deadliest Snakes of South Africa
09:15-Animal Cops Phoenix
10:10-Vet Gone Wild
11:05-Crikey! It's the Irwins
12:00-Wildest Latin America
12:55-Pit Bulls & Parolees
13:50-Cuban Shark
14:45-Groomer Has It
15:40-Dr. Jeff: Rocky Mountain Vet
16:35-Monsters Inside Me
17:30-Deadliest Snakes of South Africa
18:25-Animal Cops Phoenix
19:20-How Not to Become Shark Bait
20:15-Monsters Inside Me
21:10-Man-Eating Super Squid
22:05-Wildest Latin America
23:00-I Was Prey
23:55-Pit Bulls & Parolees
00:50-Monsters Inside Me
01:45-Man-Eating Super Squid
02:40-I Was Prey
03:35-How Not to Become Shark Bait
04:25-Monsters Inside Me

Discovery channel

03:55-Auction Hunters
04:20-Auction Hunters
04:45-Impossible Engineering
05:35-How It's Made
06:00-How It's Made
06:25-Tanked
07:20-Marooned with Ed Stafford
08:15-Auction Hunters
08:40-Auction Hunters
09:05-Wheeler Dealers
10:00-Fast N' Loud
11:00-Deadliest Catch
12:00-Yukon Men
13:00-Yukon Men
14:00-Alaska Mega Machines
15:00-How Do They Do It? With Kenneth Tonef
15:30-How Do They Do It? With Kenneth Tonef
16:00-Mighty Ships
17:00-Salvage Hunters
18:00-Wheeler Dealers
19:00-Fast N' Loud
20:00-Wheeler Dealers
21:00-Wheeler Dealers
22:00-Kindig Customs
23:00-Rocky Mountain Railroad
00:00-Treasure Quest: Snake Island
01:00-Wheeler Dealers
02:00-Kindig Customs
03:00-Dual Survival
03:55-Deadliest Catch
04:45-Fast N' Loud

Tlc

03:50-Eläinlääkärin elämää
07:40-Voittoa asuntokaupoilla
08:10-Asunnon metsästäjät
08:35-Kakkukuningas: Buddyn parhaat
09:05-Pienten perhe
09:30-Kakkukuningas
10:00-Jotain lainattua, jotain uutta
10:25-Eläinlääkärin elämää
11:20-Breaking Amish: Los Angeles (S)
12:10-Kakkukuningas: Buddyn parhaat
12:35-Jotain lainattua, jotain uutta
13:05-Tahdon morsiuspuvun!
13:30-Kakkukuningas
14:00-Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
14:25-Jon ja Kate +8
14:55-Voittoa asuntokaupoilla
15:20-Parantaja
16:10-Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
16:40-Jon ja Kate +8
17:05-Pienten perhe
17:35-Kakkukuningas
18:00-Amerikan lapsimissit
19:00-Jättiläisnaiset
20:00-Tahdon morsiuspuvun!
20:30-Tahdon morsiuspuvun Britannia
21:00-90 päivää morsiamena
22:00-Sisarvaimot: paljastukset
23:05-Hengenvaarallisesti lihava: Dieetin jälkeen
00:05-Amerikan lapsimissit
01:05-Kaikki seksistä
01:40-Kilot pois!
02:35-Voittoa asuntokaupoilla
03:05-Breaking Amish: Uusi maailma
04:05-Eläinlääkärin elämää
04:55-Asunnon metsästäjät

Cnn

03:30-Inside Africa
04:00-Marketplace Africa
04:15-World Sport
04:30-Spirit of Tokyo
05:00-Fareed Zakaria GPS (CNNI)
06:00-African Voices
06:30-With Me As Your Guide
07:00-CNN Newsroom (with World Sport)
08:00-CNN Newsroom
11:30-With Me As Your Guide
12:00-Fareed Zakaria GPS (CNNI)
13:00-New Day
14:00-CNN Talk
14:30-World Sport
15:00-News Stream (with World Sport)
16:00-First Move with Julia Chatterley
17:00-Connect the World with Becky Anderson
18:00-International Desk (with World Sport)
19:00-The Express
19:45-Marketplace Africa
20:00-Amanpour
21:00-Hala Gorani Tonight
22:00-Quest Means Business
23:00-The Lead with Jake Tapper
00:00-CNN Today
00:30-World Sport
01:00-CNN Today (with World Sport)
02:00-CNN Today (with World Sport)
03:00-Anderson Cooper 360
04:00-Cuomo Prime Time

Letar du efter vad som finns på TV idag?


På Mytvguide.tv hittar du tv-programmeringen av de viktigaste svenska tv-kanalerna. Upptäck dagens palimpsest genom att bläddra på sidorna på webbplatsen, både via kanal och via nätverk.
NETWORK
Svt
Bbc
Tv4 group
Turner broadcasting system europe
Sbs
Disney
Viacom
Viasat