Tv-guide

Dag 20/04/2019

Idag

Ikväll

Imorgon

Svt 1

06:25-Plus
06:55-Fråga doktorn
07:40-Kroppsspråk
08:20-Uppdrag granskning
09:20-Torsken - havets hopp
10:20-Plus
10:50-Lerins lärlingar i Brasilien
11:50-Landet runt
12:35-Gift vid första ögonkastet
13:20-Mästarnas mästare
14:20-Mästarkvalet
14:45-Keyyo med Rheborg i Ryssland
15:15-Flocken
15:45-Dips
16:05-Bäst i test
17:05-Jesus Christ Superstar
18:50-Helgmålsringning
18:55-Sportnytt
19:00-Rapport
19:15-Svenska folkfester: Konstrundan på Österlen
20:30-Rapport
20:45-Sportnytt
21:00-Smartare än en femteklassare
22:00-Tror du jag ljuger?
22:30-Das Boot
23:30-Al Pitcher på paus
23:45-Rapport
23:50-Learning to drive
01:20-Grace of Monaco

Svt 2

03:10-Game of Thrones
09:30-Mu squad
10:00-Nya perspektiv
11:00-Förväxlingen
11:30-Förväxlingen
12:00-Förväxlingen
12:30-Förväxlingen
13:00-Förväxlingen
13:30-Fråga veterinären
14:00-Korrespondenterna
14:30-Matmagasinet
15:00-Babel
16:00-Min sanning
17:00-Sverige idag på romani chib/arli
17:10-Rapport
17:15-Sverige idag på romani chib/lovari
17:25-Skatten under glaciären
17:40-Vetenskapens värld
18:40-Påskens berättelser från Jerusalem
18:45-En sång om glädje i påsktid
19:30-Studio Sápmi
20:00-Kulturstudion
20:10-Shakespeare - mer än ord!
20:35-Kulturstudion
20:40-Shakespeare med kommissarie Barnaby
21:25-Kulturstudion
21:30-Kung Lear
23:25-Kulturstudion
23:30-The Tunnel: Sabotage
00:20-Superhjältarnas legender
01:05-Panik före stängningsdags
01:35-Nikos resa
02:05-Jaktliv
02:45-Sportnytt
03:00-Janis: Little girl blue

Tv3

02:55-Homefront
04:40-Complications
05:25-Tour Group
06:10-Kids Do the Craziest Things
06:35-Nanny
07:00-Kids Do the Craziest Things
07:25-Kids Do the Craziest Things
07:50-Smurfarna
09:40-Shrek
11:30-Prinsen & jag
13:50-Dumma Mej 2
15:50-Babe: Pig in the City
17:45-Berättelsen om Narnia: Kung Caspian och skeppet Gryningen
20:00-Minioner
22:00-Indiana Jones och det sista korståget
00:40-Indiana Jones och de fördömdas tempel
03:10-National Security
04:50-Complications

Tv4

02:35-Alfie
04:50-En plats i solen: Borta eller hemma bäst?
06:00-Trinny & Susannah stylar om Norge
07:10-Köket
07:25-Köket
07:30-Lotta på Bråkmakargatan
08:40-Köket
08:55-Nyhetsmorgon
12:30-Let's dance
14:00-Let's dance - resultatshow
14:25-Änglagård - andra sommaren
17:15-Finaste familjen III
17:55-Hälsningar från
18:55-Keno
19:00-Bonde söker fru - casting
20:00-TV4Nyheterna
20:10-Sporten
20:20-TV4Vädret
20:30-En ska bort
20:55-Lotto, joker och drömvinsten
21:00-Stjärnornas stjärna
23:00-TV4Nyheterna
23:05-TV4Vädret
23:15-Runaway Bride
01:40-Änglagård - tredje gången gillt
04:05-Paranormal activity 3

Kanal5

03:10-Criminal Minds
04:00-Law & Order: Special Victims Unit
04:45-Trafikpoliserna
05:30-Criminal Minds
06:15-Wahlgrens värld - teckenspråkstolkat
07:00-Wahlgrens värld - teckenspråkstolkat
07:45-Sofias änglar
08:40-Sofias änglar
09:40-Ullared - jakten på storsäljaren
10:40-Batman Unlimited: Animal Instincts
12:10-Ullared - jakten på storsäljaren
13:10-Tunnelbanan
14:10-Tunnelbanan
15:10-Tunnelbanan
16:10-Vägens hjältar
17:10-The Big Bang Theory
17:40-The Big Bang Theory
18:10-Frost
20:05-Maleficent
22:00-Legenden om Tarzan
00:10-Vägens hjältar
01:10-Södertäljepolisen
02:10-Hyséns
03:10-Ullared
04:00-Law & Order: Special Victims Unit
04:45-Law & Order: Special Victims Unit

Tv6

03:50-American Dad
04:15-Salem
05:00-Cops
05:25-Brit Cops
06:10-My Name Is Earl
06:35-Community
07:00-Frasier
07:25-Frasier
07:50-Knight Rider
08:40-2 1/2 män
09:05-Lethal Weapon
10:00-Childhood's End
11:55-Buffy the Vampire Slayer
13:00-Buffy the Vampire Slayer
14:00-Premier League
17:00-Simpsons
17:30-The Amazing Race
18:30-Ghostbusters
21:00-Magnum P.I
22:00-The Fast and the Furious
00:05-Year One
02:05-Man on a ledge
04:05-Magic Magic

Fox

03:35-Atlanta (7)
06:00-Simpsonit (S)
06:25-Simpsonit (7)
06:50-Simpsonit (7)
07:15-Simpsonit (7)
07:35-Simpsonit (7)
08:00-Simpsonit (7)
08:25-Alanyan matkaoppaat (S)
09:10-Moderni perhe (12)
09:30-Moderni perhe (S)
10:00-Lystikkäät eläinveikkoset (S)
10:30-Lystikkäät eläinveikkoset (S)
11:00-Lystikkäät eläinveikkoset (S)
11:30-Lystikkäät eläinveikkoset (S)
12:00-Australian rajalla
12:30-Australian rajalla
13:00-Australian rajalla
13:30-Australian rajalla
14:00-112 Hätäkeskus
15:00-Family Guy (12)
15:30-Family Guy (12)
16:00-Family Guy (12)
16:30-The Cool Kids
17:00-Single Parents
17:30-Moderni perhe (12)
18:00-Moderni perhe (S)
18:30-Moderni perhe (S)
19:00-The Orville
20:00-Simpsonit
20:30-Simpsonit
21:00-CSI: Miami
22:00-Henry's Crime
00:05-Simpsonit
00:30-Simpsonit
01:00-Simpsonit
01:30-CSI: Miami
02:25-Family Guy (12)
02:55-Family Guy (12)
03:25-Family Guy (12)
03:45-Family Guy (12)
04:05-Australian rajalla
04:30-Australian rajalla
04:50-Australian rajalla

Travel channel

03:00-The treehouse guys
04:00-Pool kings
04:30-Pool kings
05:00-Hotel impossible
06:00-Mysteries at the museum
07:00-House hunters international
07:30-House hunters international
08:00-House hunters international
08:30-House hunters international
09:00-House hunters international
09:30-House hunters international
10:00-House hunters international
10:30-House hunters international
11:00-House hunters international
11:30-House hunters international
12:00-Legends of the lost with megan fox
13:00-Legendary locations
13:30-Legendary locations
14:00-Mysteries at the museum
15:00-Bizarre foods with andrew zimmern
16:00-Bizarre foods: delicious destinations
16:30-Bizarre foods: delicious destinations
17:00-Lake life
17:30-Lake life
18:00-Extreme rvs
19:00-Dinosaurs: mysteries at the museum
20:00-Monster encounters
21:00-Building alaska
22:00-The treehouse guys
23:00-Pool kings
23:30-Pool kings
00:00-Bizarre foods with andrew zimmern
01:00-Salvage dawgs
01:30-Salvage dawgs
02:00-Log cabin living
02:30-Log cabin living
03:00-Top secret swimming holes
04:00-Monster encounters

Animal planet

03:25-Hanging With The Hendersons
04:15-Extinct Or Alive
05:02-Wildest Islands
05:49-Wildest Islands
06:36-Animal Airport
07:00-Animal Airport
07:25-Into Alaska
08:15-A Panda Is Born
09:10-China's Last Elephants
10:05-Kingdom of the Elephants
11:00-Prehistoric Elephant
11:55-Search for the Knysna Elephants
12:50-Wildest Islands
13:45-Wildest Islands
14:40-Wildest Islands
15:35-Wildest Islands
16:30-Wildest Islands
17:25-Shark Attack Survivors
18:20-Sharkbite Beach
19:15-Sharks of the Shadowland
20:10-How Do Animals Do That
20:35-How Do Animals Do That
21:05-Pit Bulls & Parolees
22:00-Alaska Monsters
22:55-Alaska Monsters
23:50-Alaska Monsters
00:45-Catching Monsters
01:40-Catching Monsters
02:35-I'm Alive
03:25-Into Alaska
04:15-North Woods Law

Discovery channel

03:55-Deadliest Catch
04:45-Diesel Brothers
05:35-How It's Made
06:00-How It's Made
06:25-Wild Africa: Rivers Of Life
07:20-Salvage Hunters
08:15-Salvage Hunters
09:05-Overhaulin'
10:00-Overhaulin'
11:00-Alaskan Bush People
12:00-Alaskan Bush People
13:00-Alaskan Bush People
14:00-Alaskan Bush People
15:00-Alaskan Bush People
16:00-Fast N' Loud
17:00-Fast N' Loud
18:00-Fast N' Loud
19:00-Wheeler Dealers
20:00-Junkyard Empire
21:00-Gold Rush: Parker's Trail
22:00-Gold Rush: White Water
23:00-American Chopper
00:00-Chasing Classic Cars
01:00-Mythbusters
02:00-Mythbusters
03:00-Naked and Afraid XL
03:55-Chasing Classic Cars
04:45-American Chopper

Tlc

02:00-90 päivää morsiamena
06:10-Kissakuiskaaja
07:15-Kakkukuningas
07:45-Kakkukuningas
08:15-Kakkukuningas
08:50-Kakkukuningas
09:20-Kakkukuningas
09:55-Kakkukuningas
10:25-Kakkukuningas
11:00-Kakkukuningas
11:30-Kakkukuningas
12:00-Kakkukuningas
12:35-Tahdon morsiuspuvun!
13:05-Tahdon morsiuspuvun!
13:35-Tahdon morsiuspuvun!
14:10-Tahdon morsiuspuvun!
14:45-Tahdon morsiuspuvun!
15:15-Tahdon morsiuspuvun!
15:45-Tahdon morsiuspuvun!
16:15-Tahdon morsiuspuvun!
16:50-Tahdon morsiuspuvun!
17:20-Tahdon morsiuspuvun!
17:55-Amerikan lapsimissit
18:55-Buddy?s Big Bakedown
19:30-Buddy?s Big Bakedown
20:00-Tahdon morsiuspuvun!
21:00-Hengenvaarallisesti lihava
23:00-Apua, mikä tauti! (12)
00:00-Liian ruma rakkauteen?
01:00-Intohimon uhrit (12)
02:00-Tuhatkiloinen perhe (7)
02:50-Apua! Tyttäreni on raskaana
03:45-Kissakuiskaaja
04:45-Kakkukuningas

Cnn

03:00-Anderson Cooper 360
04:00-Cuomo Prime Time
05:00-Anderson Cooper 360
06:00-Amanpour
07:00-CNN Newsroom
07:30-World Sport
08:00-Erin Burnett OutFront (CNNI)
08:30-Talk Asia
09:00-CNN Newsroom
09:30-CNN World Rugby
10:00-CNN Newsroom
10:30-Inside Africa
11:00-CNN Newsroom
13:00-Erin Burnett OutFront (CNNI)
13:30-African Voices
14:00-CNN Newsroom
14:30-Quest's World of Wonder
15:00-Business Traveller
15:30-Troubled Waters: A CNN Freedom Project Documentary
16:00-Smerconish
17:00-CNN Newsroom
17:30-African Voices
18:00-CNN Newsroom
18:15-Marketplace Africa
18:30-Troubled Waters: A CNN Freedom Project Documentary
19:00-World Sport
19:30-Winning Post
20:00-CNN Newsroom
20:30-Inside Africa
21:00-CNN Newsroom
21:30-Talk Asia
22:00-CNN Newsroom
22:30-Erin Burnett OutFront (CNNI)
23:00-CNN Newsroom
23:30-Troubled Waters: A CNN Freedom Project Documentary
00:00-World Sport
00:30-CNN World Rugby
01:00-Marketplace Africa
01:15-World Sport
01:30-Inside Africa
02:00-The Van Jones Show
03:00-Erin Burnett OutFront (CNNI)
03:30-World Sport
04:00-Talk Asia
04:30-Winning Post

Välkommen till Mytvguide.tv TV Guide.


På denna sida hittar du ett urval av de viktigaste svenska tv-kanalerna. Mytvguide.tv sticker ut från de andra TV-guiderna för sin internationalitet,
faktiskt genom att surfa på webbplatsen Läs enkelt programmeringen av enskilda kanaler eller olika tv-nätverk tack vare vår TV-guide.
NETWORK
Svt
Bbc
Tv4 group
Turner broadcasting system europe
Sbs
Disney
Viacom
Viasat