Programmering Svt
imorgon

Dag 19/04/2019

Idag

Ikväll

Imorgon

Barnkanalen

05:30-Klassen
06:00-Twirlywoos
06:10-Timmy lamm
06:20-Babblarna
06:30-Pocoyo
06:35-Henry och..
06:40-Gaspard och Lisa
06:55-Sara och Anka
07:00-Ballonggården
07:10-Ti och Mo
07:20-Alfons Åberg
07:30-Morgonshowen
07:31-Simon
07:35-Octonauterna
07:50-Elias och räddningsteamet
08:05-Fåret Shaun
08:15-Lille Roy
08:35-Min riddare och jag
08:45-Stella och Sam
08:55-Världens bästa sporter
09:00-Kate & Mim-Mim och trollkarlen från Oz
09:20-Ett fall för KLURO
09:35-Safirdrakens krafter
09:45-Heidi
10:05-Katie Morag
10:15-Riddare Micke
10:30-Victor & Josefine
10:40-Robyn och rymdpatrullen
10:50-Regnbågsstadens hjälte
11:05-Stora galaxer äter stjärnor
11:35-Pippi Långstrump
12:00-Draken Digby
12:10-Anden i lampan
12:25-Träd Fu Tom
12:45-Ella Bella Bingo
12:50-Timmy Lamm - engelska ord
13:00-Om evolution - jiddisch
13:10-Pinos dagbok - assyriska/kaldeiska
13:15-Bing
13:20-Om jag var ett djur
13:25-Värsta bästa barnvakterna
13:45-Tvillingarna Bob
13:50-Bygga hus - teckenspråkstolkat
13:55-Bilakuten - teckenspråkstolkat
14:00-Molly och våren
14:30-Superkrypen
14:45-Grizzy och lämlarna
14:50-Oggy och kackerlackorna
15:00-Kortrasten
15:10-Labba
15:20-Nyfiken på Sverige
15:25-Tracy Beaker kommer tillbaka
15:55-M.I. High
16:20-Leonardo
16:50-Tidlös prinsessa
17:15-Det hemsökta huset
17:35-Grizzy och lämlarna
17:45-Robin Hoods rabalder och rackartyg
17:55-Miss Moon
18:15-Tilde
18:25-Doften av morot
18:50-Bing
19:00-Bolibompa
19:01-Simon
19:10-Om jag var ett djur
19:15-Astrid är storasyster
19:30-Krakel Spektakel
19:35-Robin Hoods rabalder och rackartyg
19:45-Cirkus Imago
20:00-Bara på skoj
20:10-Piñata
20:35-Svansen i kläm
20:45-Gumballs fantastiska värld

Svt 1

05:55-Sverige idag
06:25-Go'kväll
07:10-Strömsö
07:40-Trädgårdstider
08:40-Smartare än en femteklassare
09:40-Keyyo med Rheborg i Ryssland
10:10-Landgång
11:10-Go'kväll
11:55-Kroppsspråk
12:35-Vem bor här?
13:35-Flocken
14:05-Den stora älgvandringen
15:05-Al Pitcher på paus
15:20-Bonusfamiljen
16:05-Columbo
17:20-Paddington
18:55-Sportnytt
19:00-Rapport
19:15-Andra stranden
19:30-Biltokig
20:30-Rapport
20:45-Svenska tv-historier: Obekväm stämning
21:00-Bäst i test
22:00-Mord i paradiset
23:00-Dips
23:20-En mördares leende
00:05-Rapport
00:10-Manhunt
01:00-Keyyo med Rheborg i Ryssland
01:30-Flocken
02:00-Girls
02:30-Bonusfamiljen

Svt 2

10:30-Livet är en fest
11:00-Gudstjänst
11:45-La traviata - regi: Sofia Coppola
14:00-Vad skrev fru Bach?
15:00-Dirigenten utan hämningar
15:55-Anslagstavlan
16:00-Min sanning
17:00-Rapport
17:05-Superhjältarnas legender
17:50-Sverige under kalla kriget: Om kriget kom
18:05-Övergivna rum
18:25-Påskens berättelser från Jerusalem
18:30-Vita vidder
19:10-The Island
20:00-Förväxlingen
20:30-Ishockey: U18-VM
21:00-Karl Lagerfeld tecknar sitt liv
22:00-Sportnytt
22:15-Korsvandring med påven från Colosseum i Rom
23:50-Lysande utsikter
02:00-Fråga veterinären
02:45-Sportnytt
03:00-Nyhetstecken
03:10-Game of Thrones

Svt24

03:15-Mästarnas mästare - syntolkat
04:15-Mästarkvalet - syntolkat
04:35-Sändningsuppehåll
12:35-Sändningsuppehåll
20:35-Sändningsuppehåll
21:00-Ishockey: U18-VM
22:50-Bäst i test - syntolkat
23:50-Smartare än en femteklassare
00:50-Strömsö
01:20-Uppdrag granskning
02:20-Landgång
03:20-Jaktliv - syntolkat
03:50-Bonusfamiljen - syntolkat
04:35-Sändningsuppehåll

Upptäcka programmen av imorgon på Svt,

alla informationen om programmen on air under hela dagen: filmer, TV-serier, reality TV, sport och mycket mer.
Missa inte det bästa av palimpsest av den första och andra kvällen!

andra nätverk
Bbc
Tv4 group
Turner broadcasting system europe
Sbs
Disney
Viacom
Viasat