Programmering Disney
imorgon

Dag 25/04/2019

Idag

Ikväll

Imorgon

Disney channel

03:55-Onnea matkaan, Charlie!
04:15-Counterfeit Cat
04:40-The Gronks
05:00-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
05:20-Kid Vs. Kat
05:35-Danny Cunningham – Koulun Ninja
06:00-Art Attack
06:25-Henry Hugglemonster
06:35-PJ Masks
07:00-Finias ja Ferb
07:15-Milo Murphyn laki
07:30-Milo Murphy's Law
07:45-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
08:10-Dalmatialaiskatu 101
08:35-Kim Possible
08:55-Kaiken keskellä
09:20-Kaiken keskellä
09:45-K.C.Salainen agentti
10:10-Bunk'd
10:30-Bizaardvark
10:55-Raven's Home
11:20-Raven's Home
11:40-Kaiken keskellä
12:05-Kaiken keskellä
12:30-Jessie
12:55-Liv ja Maddie
13:20-K.C.Salainen agentti
13:45-K.C.Salainen agentti
14:10-Bunk'd
14:35-Bunk'd
15:00-Star vs. pahuuden voimat
15:10-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
15:35-Kaksin karkuteillä: Tähkäpään lumottu seikkailu
16:00-Big Hero 6 – TV-sarja
16:25-Mikke Hiiri
16:35-Ducktales
17:00-Dalmatialaiskatu 101
17:15-Dalmatialaiskatu 101
17:30-Kaiken keskellä
17:55-Kaiken keskellä
18:20-K.C.Salainen agentti
18:45-K.C.Salainen agentti
19:10-Bunk'd
19:35-Bunk'd
20:00-Raven's Home
20:25-Bizaardvark
20:50-Kaiken keskellä
21:15-Kaiken keskellä
21:40-Raven's Home
22:05-Big Hero 6 – TV-sarja
22:30-Dalmatialaiskatu 101
22:45-Hotel Transylvania – Sarja
23:00-Penny On M.A.R.S
23:20-Dog With a Blog
23:45-Jessie
00:10-Austin & Ally
00:35-Binny and the ghost
00:55-The Lodge
01:20-Alex and Co
01:40-Evermoor Chronicles
02:05-Violetta
02:50-Violetta
03:35-Dude, That's My Ghost
03:55-Onnea matkaan, Charlie!
04:15-Counterfeit Cat
04:40-The Gronks

Disney junior

07:00-Disney Muppet Babies
07:20-Paprika
07:30-Paprika
07:40-PJ Masks
08:00-Mickey And The Roadster Racers
08:15-Puppy Dog Pals
08:30-Vampirina
08:45-Fancy Nancy Clancy
09:00-PJ Masks
09:30-Mikki Hiiren kerhotalo
10:00-PJ Masks
10:20-PJ Masks
10:40-PJ Masks
11:00-Tohtori Pehmola
11:20-Tohtori Pehmola
11:40-Tohtori Pehmola
12:00-Vampirina
12:20-Vampirina
12:40-Vampirina
13:00-Disneyn Mikki Hiiren kerhotalo – Hessun hauska satu
14:00-PJ Masks
14:20-PJ Masks
14:40-Tohtori Pehmola
15:00-Tohtori Pehmola
15:20-Tohtori Pehmola
15:40-Vampirina
16:00-Vampirina
16:15-Vampirina
16:30-Leijonakaarti
17:00-Puppy Dog Pals
17:25-Tohtori Pehmola
17:30-Mikki ja ralliryhmä
18:00-Fancy Nancy Clancy
18:30-Vampirina
19:00-PJ Masks
19:30-Leijonakaarti
20:00-Sofia ensimmäinen: Salaperäiset saaret

Disney xd

09:00-Space Chickens In Space
09:10-Big City Greens
09:25-Ducktales
09:50-Right Now Kapow
10:15-Finias ja Ferb
10:29-Finias ja Ferb
10:54-Finias ja Ferb
11:10-Milo Murphyn laki
11:35-Milo Murphyn laki
12:00-Lab Rats: Eliittijoukko
12:29-Lab Rats: Eliittijoukko
13:00-Supersairaala
13:29-Supersairaala
14:00-Kickin' It
14:29-Kickin' It
15:00-Lab Rats: Eliittijoukko
15:29-Lab Rats: Eliittijoukko
16:00-Supersairaala
16:29-Supersairaala
17:00-Kickin' It
17:29-Kickin' It
18:00-Marvel's Spider-Man
18:29-Space Chickens In Space
19:00-Big City Greens
19:29-Star vs. pahuuden voimat
20:00-Milo Murphyn laki
20:29-Ducktales
21:00-Finias ja Ferb
21:29-K.C.Salainen agentti
22:00-Lab Rats: Bionic Island
22:29-Lab Rats: Bionic Island
23:00-Big City Greens
23:29-Space Chickens In Space
00:00-Furiki Wheels
00:29-Star Wars Resistance

Upptäcka programmen av imorgon på Disney,

alla informationen om programmen on air under hela dagen: filmer, TV-serier, reality TV, sport och mycket mer.
Missa inte det bästa av palimpsest av den första och andra kvällen!

andra nätverk
Svt
Bbc
Tv4 group
Turner broadcasting system europe
Sbs
Viacom
Viasat