Programmering Disney
idag

Dag 17/01/2019

Idag

Ikväll

Imorgon

Disney channel

03:55-Onnea matkaan, Charlie!
04:15-Counterfeit Cat
04:40-The Gronks
05:00-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
05:20-Kid Vs. Kat
05:35-Danny Cunningham – Koulun Ninja
06:00-Art Attack
06:25-Henry Hugglemonster
06:35-PJ Masks
07:00-Finias ja Ferb
07:10-Milo Murphy's Law
07:25-Big City Greens
07:40-Kid Vs. Kat
07:55-Star Vs The Forces Of Evil
08:05-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
08:30-Gravity Falls
08:55-Bizaardvark
09:20-Bunkd
09:45-K.C.Salainen agentti
10:05-K.C.Salainen agentti
10:30-Bizaardvark
10:50-Raven's Home
11:15-Raven's Home
11:40-Stuck In The Middle
12:00-Stuck In The Middle
12:25-Jessie
12:50-Liv ja Maddie
13:15-K.C.Salainen agentti
13:40-K.C.Salainen agentti
14:00-Bunk'd
14:25-Bunkd
14:50-Lab Rats
15:10-Big Hero 6 – TV-sarja
15:35-Tangled - The Series
16:00-Ducktales
16:25-Big City Greens
16:40-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
17:05-Bizaardvark
17:30-Bunkd
17:55-Bunkd
18:20-K.C.Salainen agentti
18:45-Kaiken keskellä
19:10-Raven's Home
19:35-Bizaardvark
20:00-K.C.Salainen agentti
20:25-Stuck In The Middle
20:50-Bizaardvark
21:10-Bunkd
21:35-Kaiken keskellä
22:00-Gravity Falls
22:25-Star Vs The Forces Of Evil
22:35-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
23:00-Kid Vs. Kat
23:20-Dog With a Blog
23:45-Jessie
00:10-Austin & Ally
00:35-Binny and the ghost
00:55-The Lodge
01:20-Alex and Co
01:40-Evermoor Chronicles
02:05-Violetta
02:50-Violetta
03:35-Dude, That's My Ghost
03:55-Onnea matkaan, Charlie!
04:15-Counterfeit Cat
04:40-The Gronks

Disney junior

07:00-Disney Muppet Babies
07:20-Paprika
07:30-Paprika
07:40-PJ Masks
08:00-Mikki ja ralliryhmä
08:15-Puppy Dog Pals
08:30-Vampirina
08:45-Fancy Nancy Clancy
09:00-PJ Masks
09:30-Mikki Hiiren kerhotalo
10:00-Puppy Dog Pals
10:20-Puppy Dog Pals
10:40-Puppy Dog Pals
11:00-Disney Muppet Babies
11:20-Paprika
11:30-Paprika
11:40-Mikki Hiiren kerhotalo
12:10-Mikki Hiiren kerhotalo
12:40-PJ Masks
13:00-PJ Masks
13:20-PJ Masks
13:40-Paprika
13:50-Paprika
14:00-Claude
14:20-Claude
14:40-Vampirina
15:00-Vampirina
15:30-Paprika
15:40-Paprika
15:50-Paprika
16:00-Disney Muppet Babies
16:15-Disney Muppet Babies
16:35-Mickey And The Roadster Racers
17:00-Puppy Dog Pals
17:25-Mickey And The Roadster Racers
17:30-Mikki ja ralliryhmä
18:00-Fancy Nancy Clancy
18:15-Fancy Nancy Clancy
18:30-Vampirina
19:00-PJ Masks
19:30-Leijonakaarti
20:00-Sofia ensimmäinen: Salaperäiset saaret

Disney xd

08:00-Marvel's Spider-Man
08:29-Big Hero 6 – TV-sarja
09:00-Finias ja Ferb
09:29-Finias ja Ferb
10:00-Gravity Falls
10:29-Gravity Falls
11:00-Furiki Wheels
11:29-Milo Murphyn laki
12:00-Milo Murphyn laki
12:29-Space Chickens In Space
13:00-Finias ja Ferb
13:29-Finias ja Ferb
14:00-Furiki Wheels
14:29-Gravity Falls
15:00-Gravity Falls
15:29-Gamer's Guide to Pretty Much Everything
16:00-Gamer's Guide to Pretty Much Everything
16:29-Disney 11 (Once)
17:00-Marvel's Spider-Man
17:31-Star Vs The Forces Of Evil
17:45-Star Vs The Forces Of Evil
18:00-Big City Greens
18:29-Space Chickens In Space
19:00-Milo Murphyn laki
19:29-Ducktales
20:00-Disney 11 (Once)
20:29-Big Hero 6 – TV-sarja
21:00-Gamer's Guide To Pretty Much Everything
21:29-Gamer's Guide To Pretty Much Everything
22:00-Big City Greens
22:29-Gravity Falls
23:00-Gravity Falls
23:29-Star Wars Resistance

Upptäcka programmen av idag på Disney,

alla informationen om programmen on air under hela dagen: filmer, TV-serier, reality TV, sport och mycket mer.
Missa inte det bästa av palimpsest av den första och andra kvällen!

andra nätverk
Svt
Bbc
Tv4 group
Turner broadcasting system europe
Sbs
Viacom
Viasat