Programmering Disney
imorgon

Dag 21/01/2019

Disney channel - programmen av imorgon
Disney channel
03:55-Onnea matkaan, Charlie!
04:15-Counterfeit Cat
04:40-The Gronks
05:00-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
05:20-Kid Vs. Kat
05:35-Danny Cunningham – Koulun Ninja
06:00-Art Attack
06:25-Henry Hugglemonster
06:35-PJ Masks
07:00-Finias ja Ferb
07:10-Milo Murphyn laki
07:25-Big City Greens
07:40-Kid Vs. Kat
07:55-Star Vs The Forces Of Evil
08:05-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
08:30-Gravity Falls
08:55-Bizaardvark
09:20-Bunkd
09:45-K.C.Salainen agentti
10:05-K.C.Salainen agentti
10:30-Bizaardvark
10:50-Raven's Home
11:15-Raven's Home
11:40-Kaiken keskellä
12:00-Stuck In The Middle
12:25-Jessie
12:50-Liv ja Maddie
13:15-K.C.Salainen agentti
13:40-K.C.Salainen agentti
14:00-Bunkd
14:25-Bunkd
14:50-Lab Rats
15:10-Big Hero 6 – TV-sarja
15:35-Tangled - The Series
16:00-Ducktales
16:25-Big City Greens
16:40-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
17:05-Bizaardvark
17:30-Bunk'd
17:55-Bunk'd
18:20-K.C.Salainen agentti
18:45-Stuck In The Middle
19:10-Raven's Home
19:35-Bizaardvark
20:00-K.C.Salainen agentti
20:25-Kaiken keskellä
20:50-Bizaardvark
21:10-Bunkd
21:35-Kaiken keskellä
22:00-Gravity Falls
22:25-Star Vs The Forces Of Evil
22:35-Miraculous: Ladybug ja Cat Noir seikkailut
23:00-Kid Vs. Kat
23:20-Dog With a Blog
23:45-Jessie
00:10-Austin & Ally
00:35-Binny and the ghost
00:55-The Lodge
01:20-Alex and Co
01:40-Evermoor
02:05-Violetta
02:50-Violetta
03:35-Dude, That's My Ghost
03:55-Onnea matkaan, Charlie!
04:15-Counterfeit Cat
04:40-The Gronks
Gå till sidan Disney channel
Disney junior - programmen av imorgon
Disney junior
07:00-Disney Muppet Babies
07:20-Paprika
07:30-Paprika
07:40-PJ Masks
08:00-Mikki ja ralliryhmä
08:15-Puppy Dog Pals
08:30-Vampirina
08:45-Fancy Nancy Clancy
09:00-PJ Masks
09:30-Mikki Hiiren kerhotalo
10:00-Puppy Dog Pals
10:20-Puppy Dog Pals
10:40-Puppy Dog Pals
11:00-Disney Muppet Babies
11:20-Paprika
11:30-Paprika
11:40-Mikki Hiiren kerhotalo
12:10-Mikki Hiiren kerhotalo
12:40-PJ Masks
13:00-PJ Masks
13:20-PJ Masks
13:40-Paprika
13:50-Paprika
14:00-Claude
14:20-Claude
14:40-Vampirina
15:00-Vampirina
15:30-Paprika
15:40-Paprika
15:50-Paprika
16:00-Disney Muppet Babies
16:15-Disney Muppet Babies
16:35-Mickey And The Roadster Racers
17:00-Puppy Dog Pals
17:25-PJ Masks Music Videos
17:30-Mikki ja ralliryhmä
18:00-Fancy Nancy Clancy
18:15-Fancy Nancy Clancy
18:30-Vampirina
19:00-PJ Masks
19:15-PJ Masks
19:30-Leijonakaarti
20:00-Sofia ensimmäinen: Salaperäiset saaret
Gå till sidan Disney junior
Disney xd - programmen av imorgon
Disney xd
08:00-Marvel's Spider-Man
08:29-Big Hero 6 – TV-sarja
09:00-Finias ja Ferb
09:29-Finias ja Ferb
10:00-Gravity Falls
10:29-Gravity Falls
11:00-Furiki Wheels
11:29-Milo Murphyn laki
12:00-Milo Murphyn laki
12:29-Space Chickens In Space
13:00-Finias ja Ferb
13:29-Finias ja Ferb
14:00-Furiki Wheels
14:29-Gravity Falls
15:00-Gravity Falls
15:29-Gamer's Guide to Pretty Much Everything
16:00-Gamer's Guide to Pretty Much Everything
16:29-Disney 11 (Once)
17:00-Marvel's Spider-Man
17:31-Star Vs The Forces Of Evil
17:45-Star Vs The Forces Of Evil
18:00-Big City Greens
18:29-Space Chickens In Space
19:00-Milo Murphyn laki
19:29-Ducktales
20:00-Disney 11 (Once)
20:29-Big Hero 6 – TV-sarja
21:00-Gamer's Guide To Pretty Much Everything
21:29-Gamer's Guide To Pretty Much Everything
22:00-Big City Greens
22:29-Gravity Falls
23:00-Gravity Falls
23:29-Star Wars Resistance
Gå till sidan Disney xd

Upptäcka programmen av imorgon på Disney,

alla informationen om programmen on air under hela dagen: filmer, TV-serier, reality TV, sport och mycket mer.
Missa inte det bästa av palimpsest av den första och andra kvällen!